Круглий стіл “Викладання предметів духовно-морального спрямування в Івано-Франківську”

Митрополит Андрей Шептицький: “Памятайте, що християнське виховання є більшим добром, ніж усе добро світу!”

За ініціативою мирянських спільнот “Матері в молитві”, “Лицарі Колумба” та громадської ініціативи “Батьки за дітей” в Івано-Франківську відбувся круглий стіл “Викладання предметів духовно-морального спрямування в Івано-Франківську” (в рамках всеукраїнського мотиваційного дійства-марафону «За християнську етику в кожній українській школі»).

Модератором заходу була координатор спільноти «Матері в молитві» Тетяна Мазур.

В ньому взяли участь: народний депутат Оксана Савчук, міський голова Руслан Марцінків, директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук,представники депутатського корпусу, департаменту освіти та науки, педагогічної, батьківської громад, керівники закладів освіти міста. Духовенство представили: голова катехитичної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ о. Василь Качмарський, вікарій парафії Христа Царя РКЦ о. Ян Гано

ректор Івано-Франківського богословського інституту ПЦУ архимандрит Феогност, інспектор Вищої Богословської Академії ПЦУ митрофорний протоієрей Мирослав Хімейчук.

За результатами круглого столу була прийнята резолюція, яка буде представлена всім керівникам освітніх та виховних закладів міста:

1. В усіх закладах освіти міста визначити основою освітнього процесу духовно-моральне виховання на християнських цінностях.

2. Пріоритетну роль при укладанні навчальних планів надавати курсу “Основи християнської етики” (1-4, 7-11 класи–з варіативної складової, 5-6 – з інваріанту). Забезпечити системність і наступність викладання курсу “Основи християнської етики” по 1 а не 0,5 год. у кожному класі.

3. У спеціалізованих ЗЗСО, в т. ч. з іншими мовами навчання, забезпечити присутність курсу, звернути увагу на міжпредметні зв’язки, які базуються на християнському та правдивому науковому світогляді, виключаючи ідеологічні маніпулювання.

4. У ліцеях та коледжах забезпечити можливість підготовки учнів 10, 11 класів до подружнього життя та вибору професії (курс “Основи християнської етики”, є забезпечення підручниками в школах, курс “Основи сім’ї”).

5. Поширювати позитивний досвід християнського виховання, формування духовних компетентностей в усіх закладах освіти, особливо, дошкілля та позашкілля, за допомогою засобів масової інформації.

6. Сприяти співпраці, постійному конструктивному діалозі інституцій освіти з батьками, громадськими організаціями, Церквами, усіма учасниками освітнього процесу з питань якості викладання, поінформованості про курси духовно-морального виховання на християнських цінностях.

7. У рік Біблії та 155 річчя Андрея Шептицького розробити та провести просвітницькі заходи різних форматів для утвердження християнських цінностей українців, враховуючи можливості місцевих духовних ресурсів.

8. Підтримати Всеукраїнський марафон #ХристиянськійЕтиціБути від небайдужих жителів м. Івано-Франківська.

9. Продовжувати започатковану традицію проведення Молебнів у храмах міста з нагоди початку та завершення навчального року.

10. Сприяти підвищенню фахового рівня педагогів курсу “Основи християнської етики” шляхом проведення різних форм методичної роботи.

11. Щорічно проводити євхаристійні з’їзди учнівської молоді, паломництва, форуми, круглі столи, присвячені визначним духовним постатям та подіям в історії церкви.

12. Започаткувати щорічну олімпіаду з курсу “Основи християнської етики” для початкових класів “Бог мене любить” у грудні місяці за підтримки міського голови.

Поділіться цією публікацією

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні публікації

Про спільноту

Наші серця віддані дітям через молитву, нашою провідницею є Мати Божа, ми віддаємо себе волі Отця через радісне підпорядкування Йому. Провідником у наших молитвах є Святий Дух.

Ми завжди на зв'язку

Приєднуйтесь до спільноти «Матері в молитві»!

Перед Святою Літургією ми збираємось на спільну молитву в намірах всіх матерів. Ми зосереджені на спільній молитві за своїх дітей, дітей-сиріт, дітей всього світу та тих, за кого ніхто не молиться. Ми також молимося за воїнів, злагоду в сім’ях та родинах, за перемогу та мир в Україні.

У нашій спільноті ми підтримуємо одна одну через молитву та дружнє спілкування. Наші серця віддані дітям через молитву, а провідницею для нас є Мати Божа. Ми прагнемо підпорядкувати себе волі Отця та радісно служити Йому. Нашим провідником у молитвах є Святий Дух.

Якщо ви хочете знайти спільноту, де ви зможете підтримувати духовний зв’язок з іншими матерями та зміцнювати вашу молитву за дітей та світовий мир, ми раді запросити вас до нашої спільноти “Матері в молитві”. Приєднуйтесь до нас і разом ми зробимо світ кращим місцем для наших дітей.

Долучитися до спільноти:

    Або пишіть на пошту: